قسمت اول

فهرست

  • کجای کار یا فعالیت خودتون هستید؟

قبل از شروع و مهم ترین نکته: (البته فرق نمی کنه شما تازه دستگاه گرفتید یا دستگاه شما راکد مونده یا حتی بخواهید بازار کار خودتون رو در زمینه محصولات برش لیزری گسترش بدید)

این که همه چیز به مشتری و فروش بستگی داره. می دونم کملا مشخص هست، ولی کارای تولیدی، این گزینه رو کاملا به حاشیه می بره و شما رو به ورشستگی می ندازه، چون شما رو کاملا غرق خلاقیت و تولید محصولات مختلف می کنه.

  • بازارسنجی یا بازاریابی؟ شاید هم بازارسازی؟

پس، دو تا سوال مهم:
اینکه اول باید تولید و بعد بازاریابی کرد؟!
یا اول باید بازارسنجی بشه و بعد تولید کنیم؟(در مورد بازارسازی در مقاله ی بعدی صحبت می کنیم)

که البته به نظر ما، اگه از قبل آشنایی با بازارِ محصولات برش لیزری دارید که بهتره یه تحقیق در مورد مقدار نفوذ دستگاها توی بازار کار و همچنین وسعت پذیرش بازار در مورد محصولات تولیدی توسط این دستگاها رو داشته باشید، وگرنه باید از اول هزینه ی نداشتن تجربه رو بپردازید.

در هر صورت در زمان نوشتن این مقاله، بازار محصولاتی که با دستگاهای برش لیزر تولید میشن، همچنان رونق خوبی داره و نکته ی بهتر این که می تونید به صورت اینترنتی هم تبلیغات و فروش داشته باشید و منطقه وسیع تری مث ایران رو داشته باشید.

  • بودجه و شروع فعالیت

همچنین اگه بودجه زیادی ندارید، بهتره از دستگاهای برش لیزر غیر فلزات شروع کنید.

شاید شروع کار کمی فروش سخت باشه و تا شما رو بشناسن زمان ببره، ولی اگه خلاقیت داشته باشید و همچنین محصول خروجی شما تمیز و دقیق باشه، قول میدیم که حتما مشتری های خوبی جذب کنید. اینو به وفور توی چندین سالی که توی این زمینه فعالیت داشتیم رو لمس کردیم.
پس سعی کنید که دستگاه برش لیزری شما همیشه تمیز و تنظیم باشه و از طرح های بدون ایراد و مشکل استفاده کنید و همچنین بعد از برش، با پارچه ی نم دار، سطح کار رو از دوده پاک کنید.

البته به هیچ عنوان از بازاریابی نباید غافل شد، پس این روحیه رو در خودتون پرورش بدید و بدونید محصولات برش لیزری دقیقا چه مشکلی از مردم رو میخواد حل کنه.

  • نتیجه گیری

اگه خلاقیت و تواناییشو دارید، به راحتی می تونید توی بازار محصولات برش لیزری پیش برید و کار خودتون رو گسترش بدید.
فقط باید شروع کرد و پشت کار داشت.

ادامه داره…
مطالعه قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *